Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Aktualitet

Firmoset granti me Katarin për sheshin fundor të Bulevardit të Ri, Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës

Firmoset granti me Katarin për sheshin fundor të Bulevardit të Ri, Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën marrëveshjen për grantin 11 milionë Euro, për realizimin e sheshit fundor të Bulevardi i Ri. Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe drejtori i Fondit për Zhvillim i Katarit, Sultan Ahmad Al Asseri. Veliaj tha se Bulevardi i Ri do jetë arteria e re...

in an hour
U bllokuan në kanion, shpëtohen 7 turistë të huaj në Përmet

U bllokuan në kanion, shpëtohen 7 turistë të huaj në Përmet

Në vendin e quajtur “Shpella e Pëllumbave” në Përmet, 7 turistë të huaj, duke eksploruar me këmbë zonën, kanë mbetur të bllokuar në pjesën e kanionit, për shkak të rritjes së nivelit të ujit në lumin e Langaricës, nga reshjet e shiut. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet në bashkëpunim...

13 min
Rrugë e re në Sheqishtë, Bankers Petroleum investon 96 mijë USD për ndërtimin e rrugës

Rrugë e re në Sheqishtë, Bankers Petroleum investon 96 mijë USD për ndërtimin e rrugës

Shumë shpejt banorët  e Sheqishtës do të kenë një rrugë me standarde, që lidh zonën e tyre me Patosin. Kompania “Bankers Petroleum Albania” tashmë ka nisur investimin e radhës për të përmirësuar jetesën në këtë komunitet me rindërtimin e rrugëve “Shën Trifoni” dhe “Shën Sotiri”. I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Patosit, CEO i...

1 orë
Strategji 6-vjeçare për luftën kundër pastrimit të parave

Strategji 6-vjeçare për luftën kundër pastrimit të parave

Përmirësimi i vlerësimeve në luftën kundër pastrimit të parave do të jetë qëllimi kryesor i strategjisë kombëtare të hartuar për këtë fushe dhe që do të zbatohet për 6 vitet e ardhshme. Për zv.kryeministren Belinda Balluku pjesë e këtij procesi është edhe sektori privat. “Në hartimin e strategjisë, një vëmendje të veçantë i është dhënë...

6 orë
Shqipëria lëkundet nga tërmeti, sizmologët: Tërmetet e vegjël janë të nevojshëm, çlirojnë energji

Shqipëria lëkundet nga tërmeti, sizmologët: Tërmetet e vegjël janë të nevojshëm, çlirojnë energji

Një tërmet më magnitudë 4.3 të shkallës Rihter, u regjistrua në orën 02:42 të mëngjesit të kësaj të mërkure, në bregdetin e Adriatikut, 16 kilometra larg Lezhës. Lëkundjet sizmike, u ndjenë shumë në Lezhë, Durrës, Tiranë, deri në Mal të Zi, por fatmirësisht pa lënë pas asnjë dëm material. Por edhe pse kjo lëkundje e...

6 orë
Veliaj: Bulevardi i Ri, arteria kryesore e Tiranës

Veliaj: Bulevardi i Ri, arteria kryesore e Tiranës

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e sheshit fundor te Bulevardi i Ri. Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe drejtori i Fondit për Zhvillim i Katarit, Sultan Ahmad Al Asseri. Veliaj tha se Bulevardi i Ri do jetë arteria e re...

7 orë
Tirana, “dera e parë” e turistëve të huaj

Tirana, “dera e parë” e turistëve të huaj

Në këto ditë të nxehta Korriku, Tirana gumëzhin kudo nga turistët e shumtë. Sheshi “Skënderbej” mbetet padiskutim pika kryesore që turistët nisin turin e tyre të vizitave. Disa janë të organizuar me agjenci të ndryshme, të tjerë vijnë me familjarët e tyre pa guida turistike. Ata shprehen se Shqipëria dhe Tirana u pëlqen shumë dhe...

8 orë
“Blick”: Pse duhet të udhëtoni në Shqipëri tani?

“Blick”: Pse duhet të udhëtoni në Shqipëri tani?

Edhe mediat zvicerane promovojnë bukuritë e Shqipërisë .Gazeta e njohur “Blick”  shkruan se sektori i turizmit në Shqipëri po lulëzon dhe numri i turistëve në vend po rritet me shpejtësi. Një ndër pikat e para të rekomanduara turistike në  këtë artikull për Shqipërinë  është Tirana. Kryeqyteti karakterizohet nga jeta e gjallë e natës në zonën...

9 orë
Nga Gjiri i Lalzit në Ksamil, droni “kap mat” 2630 shoferë

Nga Gjiri i Lalzit në Ksamil, droni “kap mat” 2630 shoferë

Droni edukues ka vijuar monitorimet në zonat bregdetare, duke filluar nga gjiri i Lalzit deri në Ksamil. Në një njoftim për mediat, Policia e Shtetit thotë se “Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, në bashkëpunim me sektorët e Policisë Rrugore në qarqe, gjatë ditëve të fundit, ka konstatuar nëpërmjet dronit, në akset rrugore në...

10 orë
Plazhi i Kallmit, “perla e fshehur” në Durrës

Plazhi i Kallmit, “perla e fshehur” në Durrës

Plazhi i Kallmit, një “perlë e fshehur” vetëm 4 kilometra larg qytetit të Durrësit, vitet e fundit po josh shumë pushues të huaj dhe vendas. Ndryshe nga shumë plazhe të tjera në afërsi, plazhi i Kallmit ruan natyrën e bukur dhe pastërtinë, duke ofruar një ambient relaksues për vizitorët. Gjiret e shumta që e rrethojnë...

10 orë