Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Klan News

“Ligjet” miratojnë draftin e dakordësuar PD-PS

“Ligjet” miratojnë draftin e dakordësuar PD-PS

Drafti i dakordësuar nga mazhoranca dhe opozita për ndryshimet në Kodin Zgjedhor është miratuar edhe në Komisionin e Ligjeve. Pjesën më të madhe të diskutimeve në këtë komision e mori vota e diasporës, ku opozita theksoi se në këtë proces të përfshihen edhe qytetarët të tjerë që për arsye të ndryshme ndodhen jashtë vendit ditën...

in 2 hours
Rama publikon projektin fundor të Bulevardit të Ri

Rama publikon projektin fundor të Bulevardit të Ri

Por se si pritet të transformohet Bulevardi i Ri i Tiranës. Për këtë ka reaguar Kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në rrjetet sociale ai bëri publik projektin e sheshit fundor në këtë zonë të kryeqytetit. Mësohet se sheshi do të mbaj emrin e “Katarit”, si formë mirënjohje për mbështetjen që i ka dhënë Shqipërisë...

in 13 minutes
Gianluigi Buffon rol thelbësor te Italia

Gianluigi Buffon rol thelbësor te Italia

Gianluigi Buffon mbetet në kombëtaren e Italisë, tashmë si drejtor sportiv. Për ish-portierin e Juventusit është programuar rol tepër thelbësor që pritet të rris performancën e përfaqësueses jashtë fushave të lojës. Një rol që do të jetë shumë më funksional se ai i kreut të delegacionit që Buffon kishte në kombëtaren Axurre. 46-vjeçari do të ketë mundësinë...

34 min
UEFA merr nën akuzë yjet e Spanjës

UEFA merr nën akuzë yjet e Spanjës

UEFA ka akuzuar dy yjet e Spanjës Alvaro Morata dhe Rodri për shkelje të principeve të sjelljes. Ndaj kampionëve të rinj të Europës kishte nisur një hetim pas këngës së tyre “Gjibraltari është Spanjë” në festimet për fitimin e titullit të më të mirëve të kontinentit në Madrid. Dy yjet spanjollë, të cilët ishin protagoniste...

1 orë
PS e PD me draft të përbashkët për “Zgjedhoren”/ Listat 1/3 të mbyllura, bie herësi, voton diaspora

PS e PD me draft të përbashkët për “Zgjedhoren”/ Listat 1/3 të mbyllura, bie herësi, voton diaspora

Mazhoranca dhe opozita janë dakordësuar në parim për draftin e ndryshimeve të Kodit Zgjedhor. Sipas propozomit, në zgjedhjet e ardhshme do të votojnë edhe qytetarët me banim jashtë vendit. Ata duhet të bëjnë kërkesë për të votuar pranë Gjendjes Civile dhe KQZ-së dhe të paraqesin dokumentet në një adresë të saktë. “Adresa e shtetasit që...

2 orë
Celine Dion do të performojë gjatë Lojërave Olimpike?

Celine Dion do të performojë gjatë Lojërave Olimpike?

Artistja e njohur Celine Dion mund të performojë gjatë Lojërave Olimpike që do të mbahen në kryeqytetin francez. Kjo do të shënonte performancën e parë të ikonës  së  muzikës pop që pas anulimit të turneut të saj pas  diagnostikimit me Sindromën e Personit të ngurtë në dhjetor 2022. Ajo cfarë shtoi dyshimet për pjesmarrjen e saj...

2 orë
Sinjale për bisedime paqeje në Ukrainë

Sinjale për bisedime paqeje në Ukrainë

Kievi dhe Moska japin për të parën herë në më shumë se dy vite luftë, shenja të uljes së tensioneve. Së pari presidenti ukrainas Volodomyr Zelenskiy theksoi rëndësinë e përfundimit të luftës sa më shpejt që të jetë e mundur. Ai e deklaroi këtë në një takim Sekretarin e Shtetit të Vatikanit Pietro Parolin. “Është...

2 orë
Franca sërish epiqendër e sportit olimpik

Franca sërish epiqendër e sportit olimpik

Franca do të jetë sërish epiqendra e sportit olimpik. Pas ngjarjes së kësaj vere që do mbahen në Paris nga 26 Korriku deri më 11 Gusht, shteti francez do presë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2030. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar dha dritën jeshile. Veprimtaria dimërore do të organizohet në Alpet franceze, por me kusht që të...

2 orë
Skandali te Onkologjiku, nuk ndryshojnë masat për mjekët

Skandali te Onkologjiku, nuk ndryshojnë masat për mjekët

Gjykata e Posaçme ka konfirmuar masat ndaj mjekëve të Onkologjikut që akuzohen për korrupsion e shpërdorim detyre. Edmon Gashi do të hetohet nën masën “arrest në shtëpi” së bashku me Florian Markun, administrator i kompanisë “FLORI FARMA. Për pesë të akuzuarit e tjerë, gjykata vendosi masën “detyrim paraqitje”. Mjeku Edmong Gashi kërkoi gjatë seancës të...

3 orë
Klan News – Edicioni i lajmeve, ora 15:00

Klan News – Edicioni i lajmeve, ora 15:00

#KlanNews #KlanNewsLajme #tvklan KlanNews #KlanNewsLajme #tvklan Spiker: Oljana Maloku

4 orë