Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Sport

Te United priten shitje të mëdha

Te United priten shitje të mëdha

Manchester United po mendon që të shesë shtatë futbollistë në këtë merkato vere, për të grumbulluar më shumë të ardhura, që do t’i japin mundësi klubit të bëjë të tjera blerje. Skuadra e Erik ten Hag ka shpenzuar deri më tani 88 milionë paund, ndërsa ka firmosur me Joshua Zirkzee dhe Leny Yoro. Por blerjet...

in 2 hours
Episod i çuditshëm në Olimpiadë!/ Arbitri anulon golin me VAR 90 minuta pas përfundimit të ndeshjes

Episod i çuditshëm në Olimpiadë!/ Arbitri anulon golin me VAR 90 minuta pas përfundimit të ndeshjes

Olimpiada e Parisit ka dhuruar situatën më të çuditshme në historinë e futbollit. Gjithçka e ndodhur në Saint-Ettienne, me 90 minutëshin mes Argjentinës dhe Marokut që përfundoi në barazim 2-2. Skuadra amerikano-latine shënoi golin që vendosi ekuilibrat në minutën e 105, por barazimi i diskutueshëm shkaktoi kaos. Goli u akordua i saktë nga arbitri, por Maroku pretendoi...

in an hour
Alen Sherri zyrtarisht i Cagliari

Alen Sherri zyrtarisht i Cagliari

Kolonia e futbollistëve të kombëtares shqiptare në Serie A sa vjen e shtohet. Marrëveshja mes Federatës sonë dhe asaj italiane duke i cilësuar lojtarët tanë si jo-ekstrakomunitar ka marrë edhe jetë. Alen Sherri është transferimi i parë në elitën e futbollit përtej Adriatikut. Portieri kuqezi ka firmosur me Kaljarin që ka bërë edhe zyrtarizimin e...

in an hour
Telenovela ‘Broja-Milan’ me episode të reja

Telenovela ‘Broja-Milan’ me episode të reja

E ardhmja e Armando Brojës po rikthehet në një telenovelë të vërtetë në këtë merkato vere. Sipas asaj që raportohet në mediat italiane, Milan ka rindezur interesin për 22-vjeçarin. Kuqezinjtë kanë kontaktuar me Chelsea për të kuptuar mundësinë e një marrëveshje të mundshme. Skuadra italiane ishte tërhequr pasi Broja ishte shumë pranë kalimit te Evertoni,...

in an hour
Real kalon 1 mld Euro arkëtime

Real kalon 1 mld Euro arkëtime

Real Madrid arriti një rezultat rekord absolut në botë. Kësaj here nuk ka qenë në fushën e lojës, por në bilanc. Klubi kampion i Europës në fuqi kaloi shifrën e 1 miliard Eurove arkëtime gjatë sezonit 2023-2024, ose më saktë 1 miliard e 73 milion. Ishin vetë madrilenët që e bënë të ditur këtë shifër...

in an hour
Sylvinho i lumtur për rinovimin e kontratës me Kombëtaren: Koha për sfida të reja

Sylvinho i lumtur për rinovimin e kontratës me Kombëtaren: Koha për sfida të reja

Sylvinho ka reaguar lidhur me rinovimin e kontratës si trajner i Kombëtares Shqiptare deri në Dhjetorin e vitit 2025. Përmes një postimi në “Instagram”, Sylvinho thotë se është i lumtur për rinovimin e kontratës dhe stafit teknik teksa shton se është vazhdim i punës që nisi 1 vit e 7 muaj më parë me synimin...

12 min
Gianluigi Buffon rol thelbësor te Italia

Gianluigi Buffon rol thelbësor te Italia

Gianluigi Buffon mbetet në kombëtaren e Italisë, tashmë si drejtor sportiv. Për ish-portierin e Juventusit është programuar rol tepër thelbësor që pritet të rris performancën e përfaqësueses jashtë fushave të lojës. Një rol që do të jetë shumë më funksional se ai i kreut të delegacionit që Buffon kishte në kombëtaren Axurre. 46-vjeçari do të ketë mundësinë...

2 orë
UEFA merr nën akuzë yjet e Spanjës

UEFA merr nën akuzë yjet e Spanjës

UEFA ka akuzuar dy yjet e Spanjës Alvaro Morata dhe Rodri për shkelje të principeve të sjelljes. Ndaj kampionëve të rinj të Europës kishte nisur një hetim pas këngës së tyre “Gjibraltari është Spanjë” në festimet për fitimin e titullit të më të mirëve të kontinentit në Madrid. Dy yjet spanjollë, të cilët ishin protagoniste...

3 orë
Franca sërish epiqendër e sportit olimpik

Franca sërish epiqendër e sportit olimpik

Franca do të jetë sërish epiqendra e sportit olimpik. Pas ngjarjes së kësaj vere që do mbahen në Paris nga 26 Korriku deri më 11 Gusht, shteti francez do presë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2030. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar dha dritën jeshile. Veprimtaria dimërore do të organizohet në Alpet franceze, por me kusht që të...

4 orë
Real Madrid kalon 1 miliard euro arkëtime

Real Madrid kalon 1 miliard euro arkëtime

Real Madrid është kampion edhe sa i përket financave. “Los Blancos” lajmëruan se janë klubi i futbollit që ka gjeneruar më shumë të ardhura në botë, 1 miliardë e 73 milion euro, pa përfshirë transferimet e lojtarëve. Të ardhurat janë 230 milion euro më shumë se sa viti i shkuar, me një rritje prej 27%....

6 orë