Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
X Factor Albania
Klan Logo
2024

Talent Show më emocionues i globit nga Frematle Media, një prodhim i Tv Klan. Nën prezantimin e Alketa Vejsiut dhe regji nga Vera Grabocka. Spektakli që i shndërron talentet në yjet e muzikës. Audicione drithëruese, emocionet unike të skenës, performanca spektalolare, juri brilante me superstarët e muzikës shqiptare, por jo vetëm… Një format emocionues që “prodhon” yjet e ardhshëm të skenës muzikore shqiptare. 

Nga: Frematle Media

Kategoria: Talent Show

Kohëzgjatja: 90 min

Viti: 2012

16 zbulimet e “X Factor Albania” ribashkohen në një performancë për të mos u harruar

16 zbulimet e “X Factor Albania” ribashkohen në një performancë për të mos u harruar

Qershia mbi tortë e kësaj mbrëmjeje ishte padyshim ribashkimi i të gjithë konkurentëve të “X Factor Albania 5” në Tv Klan. Edhe një herë, për herë të fundit ata u ngjitën në skenën ku nisën këtë udhëtim magjik, për të dhuruar një super performancë, të ngjashme me ato që shohim në Super-Bowl. 16 konkurrentët, shoqëruar...

Performanca energjike dhe shpërthyese e Alketa Vejsiut në finalen e “X Factor Albania”

Performanca energjike dhe shpërthyese e Alketa Vejsiut në finalen e “X Factor Albania”

Nuk kanë fund surpriza e kësaj finaleje magjike në “X Factor Albania 5” në Tv Klan. Një nga momentet më speciale të kësaj mbrëmjeje ishte padyshim performanca surprizë e Alketa Vejsiut. Siç nuk e kishim parë kurrë më parë, Alketa dhuroi një performancë energjike dhe shpërthyese, shoqëruar nga trupa e baletit, e drejtuar nga Adela...

Një duet për të mos u harruar! Kleansa dhe Elhaida Dani magjepsin publikun e “X Factor Albania”

Një duet për të mos u harruar! Kleansa dhe Elhaida Dani magjepsin publikun e “X Factor Albania”

Elegancë, finesë dhe shumë emocione do ishin padyshim epitetet më të mira për të përshkruar performancën e Elhaida Danit dhe Kleansës. Në finalen e “X Factor Albania”, në Tv Klan, Kleansa dhe mentorja e saj sollën një performancë të ndjerë me këngën hit “Voila”. Dueti i tyre krijoi një atmosferë të ngrohtë në skenë falë...

Trimfuan mes 16 zërave brilantë: Këta janë 3 finalistët e X Factor Albania

Trimfuan mes 16 zërave brilantë: Këta janë 3 finalistët e X Factor Albania

Dhe java më emocionuese për të cilën luftuan të gjithë talentet e reja mbërriti. Nga 16 finalistë vetëm 3 ia dolën të prekin finale e madhe. Po flasim për Jet, Alis dhe Kleansën. Niki ishte gjysmëfinalisti i katërt, i cili ndërpreu ëndrrën vetëm një hap larg finales. Në këto katër muaj, spektatorët u mbërthyen në...

Eneda Tarifa dhe Niki bëjnë skenën të dridhet me performancën e tyre në ‘X Factor Albania’

Eneda Tarifa dhe Niki bëjnë skenën të dridhet me performancën e tyre në ‘X Factor Albania’

Skena e “X Factor Albania” u ndez nga performance drithëruese e Nikit me Eneda Tarifën. Artistja e shumë hiteve dhe çmimeve të para ishte një nga të ftuarat special të kësaj gjysmëfinaleje magjike. Së bashku me Nikin ajo performoi “Livin’ on a Prayer” të Bon Jovit duke elektrizuar gjithë sallën. Me një energji të jashtëzakonshme,...

Rikthimi emocionues i Miriam Cani në ‘X Factor Albania’ në një duet të paharrueshëm me Kleansën

Rikthimi emocionues i Miriam Cani në ‘X Factor Albania’ në një duet të paharrueshëm me Kleansën

Në gjysmëfinalen spektakolare të “X Factor Albania”, super artistja Miriam Cani rikthehet në skenën e talent-showt, por këtë herë jo si anëtare e jurisë, por si një ftuar shumë special për të dhënë një performancë të paharrueshme. Bashkë me Kleansën, ajo doli në skenë duke sjellë emocione të forta për publikun.Miriam, e cila është një...

Capital T në skenën e X-Factor, dhuron spektakël krah Alis

Capital T në skenën e X-Factor, dhuron spektakël krah Alis

Në një performancë spektakolare në “X-Factor”, Capital T dhe Alis bënë magji në skenë duke performuar së bashku këngën klasike “Young Forever” të Jay Z. Performanca e tyre u shndërrua në një spektakël të vërtetë, duke dhuruar emocion dhe energji për gjithë publikun. Me skenografinë plot drita dhe zërat e fuqishëm, ata arritën të ndriçonin...

Këta janë katër gjysmëfinalistët e “X Factor Albania” në Tv Klan

Këta janë katër gjysmëfinalistët e “X Factor Albania” në Tv Klan

Kleansa, Jet, Alis dhe Niki janë katër gjysmëfinalistët e “X-Factor Albania 5” në Tv Klan. Publiku ka vendosur që rrugëtimi të vijojë për ta. Ndërkohë, gara u ndërpre për Anisa dhe The Chemicals. Zëra të mrekullueshëm që kanë dhuruar shumë emocione dhe performancë të mrekullueshme në X-Factor Albania./tvklan.al

X Factor Albania – 5 Prill 2024

X Factor Albania – 5 Prill 2024

Talent Show me popullor per promovimin e talenteve te reja 🇦🇱 Nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu Pas betejës shëndetësore, Adriana Matoshi ndjek nga afër X Factor Albania në Tv Klan Aktorja dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, është sonte e pranishme në sallën e “X Factor Albania” në Tv Klan për të ndjekur nga afër...

Pas betejës shëndetësore, Adriana Matoshi ndjek nga afër “X Factor Albania” në Tv Klan

Pas betejës shëndetësore, Adriana Matoshi ndjek nga afër “X Factor Albania” në Tv Klan

Aktorja dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, është sonte e pranishme në sallën e “X Factor Albania” në Tv Klan për të ndjekur nga afër të rinjtë më të talentuar shqiptarë. Sonte në Tv Klan mbahet çerekfinalja e talent-showt me 6 zëra brilantë që po konkurrojnë për një vend në finale. E kur salla është mbushur...

X Factor Albania – 29 Mars 2024

X Factor Albania – 29 Mars 2024

Talent Show me popullor per promovimin e talenteve te reja 🇦🇱 Nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu Grupi i vajzave bashkohen për një performancë elektrizuese me vocal-coach Landi Kademin Pas dy super performancave nga grupi i djemve me vocal-coach e tyre Kamela Islamaj dhe grupi Mix me vocal-coach Egzona Ademajn, në skenën e X Factor...

Surpriza e mbrëmjes: Asnjë i eliminuar në X Factor Albania

Surpriza e mbrëmjes: Asnjë i eliminuar në X Factor Albania

Mbrëmja e sotme kishte rezervuar emocione të shumta dhe performanca spektakolare në “X Factor Albania” nga të gjithë artistët e mbetur në garë. Një ndër to ishte edhe fakti se sonte nuk lishte të eleminuar. Lajmi surprizë u prit me entuziazëm nga të gjithë. Tashmë gara vijon për Alis, Niki, Anisa, Kleansa, The Chemicals, Jet./tvklan.al

  • X Factor Albania
  • Profil
  • Galeria
  • Lajme

X Factor Albania

Talent Show më emocionues i globit nga Frematle Media, një prodhim i Tv Klan. Nën prezantimin e Alketa Vejsiut dhe regji nga Vera Grabocka. Spektakli që i shndërron talentet në yjet e muzikës. Audicione drithëruese, emocionet unike të skenës, performanca spektalolare, juri brilante me superstarët e muzikës shqiptare, por jo vetëm… Një format emocionues që “prodhon” yjet e ardhshëm të skenës muzikore shqiptare. 

Nga: Frematle Media

Kategoria: Talent Show

Kohëzgjatja: 90 min

Viti: 2012

TV KLAN
2024