Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lifestyle

Emocionuese! Nuk ka ecur për 8 vite, përlotet me “dhuratën” e prindërve

Emocionuese! Nuk ka ecur për 8 vite, përlotet me “dhuratën” e prindërve

Kur Andrew Palmes ishte në klasë të 6-të, ai theu këmbën dhe nuk arriti më kurrë të ecte. Sot është 14 vjeç dhe jeton çdo ditë me distrofinë muskulare ‘Duchenne’, një gjendje neuromuskulare progresive që shkakton dobësi të muskujve, vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me zemrën. Mamaja e tij, Katherine thotë se jetëgjatësia mesatare për...

7 orë
“Bridgerton 4”| Ja cila do të jetë historia e re e dashurisë në sezonin e ardhshëm

“Bridgerton 4”| Ja cila do të jetë historia e re e dashurisë në sezonin e ardhshëm

Sezoni i katërt i “Bridgerton” tashmë është konfirmuar. Përfundimi i sezonit të tretë duket se afroi më shumë familjen Brigerton, kështu që është nënkuptuar që sezoni i anshëm do të jetë përsëri në të “njëjtat ujëra”. Nga njoftimi i Netflix më 23 Korrik tashmë është bërë e ditur se në cilin nga motrat dhe vëllezërit...

Korrik 24, 2024
5 filma që janë perfektë për këto ditë vere

5 filma që janë perfektë për këto ditë vere

Deti larg, por temperaturat e larta kanë kapur rekordet. Më e mira që mund të bëjmë pas pune është të rrimë në dhomën e freskët dhe të shijojmë ndonjë film. Ja pesë sugjerime perfekte: “Captain Fantastic” (2016) Ben dhe Leslie rritin gjashtë fëmijët e tyre në një mënyrë aspak të zakontë. Ata jetojnë të izoluar...

Korrik 19, 2024
Si ta kuptoni nëse një mashkull Gaforre është i dashuruar me ju

Si ta kuptoni nëse një mashkull Gaforre është i dashuruar me ju

Gaforret dallohen për personalitetin e tyre të dhembshur, të kujdesshëm dhe që janë tejet besnikë. Ata janë gjithmonë në kërkim të partnerëve që kanë aftësinë për të kuptuar mesazhet e fshehura pas asaj që thonë (dhe nuk thonë), sepse e kanë të vështirë të shprehin ndjenjat e tyre. Vëzhgimi i veprimeve dhe qëndrimit të tyre...

Korrik 19, 2024
A je njeri që vetëm u bën “qejfin” të tjerëve? Zbuloje përmes këtij artikulli

A je njeri që vetëm u bën “qejfin” të tjerëve? Zbuloje përmes këtij artikulli

“People-pleasing” ose një njeri që u bën qejfin të tjerëve. A je ti një i tillë? Do e zbulosh përmes këtij artikulli! 10 shenja: -“Jo” është fjala më e rrallë që ti thua, pasi në rast të kundërt nuk të bën të ndihesh mirë. – Ju kërkoni falje shumë, veçanërisht kur nuk ju plotësohet diçka...

Korrik 18, 2024
A u mungon adoleshentëve mbështetja emocionale?

A u mungon adoleshentëve mbështetja emocionale?

Një raport i ri në SHBA tregon një hendek të madh të gjendjes emocionale të adoleshentëve dhe sasisë së mbështetjes që pretendojnë prindërit se u japin fëmijëve të tyre. Teksa kriza e shëndetit mendor te të rinjtë vazhdon të jetë shqetësuese, studimi tregon se të ata shprehen se u mungon mbështetja emocionale. Sipas raportit vetëm...

Korrik 17, 2024
Faqja në internet ku gratë “raportojnë” mbi ish-partnerët

Faqja në internet ku gratë “raportojnë” mbi ish-partnerët

A e dinit që ekziston një faqe në internet ku gratë ndajnë eksperiencat e tyre me ish-at? E krijuar nga Tracy Tegan në SHBA, në “The Ex-Boyfriend List” gjen histori të ndryshme qoftë romantike e deri te ato ku përmendet dhuna verbale e fizike. Faqja është krijuar në vitin 1997. “Të gjithë kemi një lidhje...

Korrik 17, 2024
Finesë dhe larg vapës! 5 modele flokësh për verën e nxehtë

Finesë dhe larg vapës! 5 modele flokësh për verën e nxehtë

Vapa gjatë pushimeve verore i bën dhe flokët të padurueshme. Na duken si “batanije” në shpinë, shtuar dhe pjesën që nuk mund të përdorim asnjë mjet stilimi prej nxehtësisë. Zgjidhja e vetme është t’i kapim lart që mos të na prekin lëkurën, sidomos nëse janë të gjatë. Ne kemi veçuar 5 modelet e flokëve për...

Korrik 16, 2024
Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve 1980 ishin sinonim i ekzagjerimit. Të treguarit të statusit, personalitetit apo pushtetit ishte një shtysë dhe motiv që qëndronte pas veshjes Veç xhaketave të gjera apo sfungjerëve te shpatullat, bizhuteritë shërbenin për të plotësuar frazën “më shumë është shumë”. Sa më të mëdhenj, të guximshëm dhe maksimalistë të ishin aksesorët, aq më...

Korrik 11, 2024
3 shenjat që e pranojnë partnerin ashtu siç është

3 shenjat që e pranojnë partnerin ashtu siç është

Kur mendojmë për personin me të cilin mund të dashurohemi një ditë, shumica prej nesh priren të imagjinojnë një partner të përsosur. Megjithatë, disa shenja të zodiakut preferojnë të mos krijojnë një listë me karakteristika ideale në mendjen e tyre dhe të vlerësojnë personin që kanë pranë, pikërisht ashtu siç janë. Demi Demi rrallë bie në...

Korrik 11, 2024