Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lajme nga emisionet

Horoskopi i javës/ “Luani, shenja më e performuar”, kujt i dha 5 yje Meri Shehu

Horoskopi i javës/ “Luani, shenja më e performuar”, kujt i dha 5 yje Meri Shehu

Si në çdo fillim jave, Meri Shehu ka bërë parashikimin astrologjik në emisionin Rudina në Tv Klan për periudhën 22-28 Korrik, duke vendosur edhe yjet për çdo shenjë. Sapo kaluam një hënë të plotë të fuqishme të nxehtë në Luan. Vërtetë Dielli shkëlqen, por dhe Hëna shkëlqen se është Hënë e plotë në Ujor. Është...

Korrik 22, 2024
Prishet kontrata e dhurimit/ Shpresa i rikthen shtëpinë dhe dëshiron pajtimin me Farien: Ah medet! Ç’është puna e lekut!

Prishet kontrata e dhurimit/ Shpresa i rikthen shtëpinë dhe dëshiron pajtimin me Farien: Ah medet! Ç’është puna e lekut!

Konflikti i Faries dhe Shpresës me të cilin u prezantuam më 12 mars 2021 në “Shihemi në Gjyq”  ka marrë fund. Ndërmjetësja Eni Çobani shpjegon në rubrikën e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan se me autorizimin e Faries, ka ndjekur procedurat ligjore për të fituar çështjen nga i afërmi i bashkëshortit të saj që...

Korrik 21, 2024
“Mos të ishte Eni Çobani, nuk do të flisnim”/ Zgjidhja e konfliktit ritakon dy shoqet

“Mos të ishte Eni Çobani, nuk do të flisnim”/ Zgjidhja e konfliktit ritakon dy shoqet

Rreth një vit më parë, më 12 mars 2023 u paraqitën dy mikesha, Faria dhe Shpresa. Dy shoqet i solli në “Shihemi në Gjyq” nga  “E Diela Shqiptare” në Tv Klan një borxh i vjetër 23-vjeçar. Faria i kishte dhënë një të afërmi të bashkëshortit të ndjerë një shumë parash, por kur vetë u ndodh...

Korrik 21, 2024
Emocione në “Shihemi në Gjyq”, Meklini i vogël surprizon Eni Çobanin

Emocione në “Shihemi në Gjyq”, Meklini i vogël surprizon Eni Çobanin

Rrugëtimi i Denisës dhe Valentinës që u bë publik më 12 qershor 2022 në “Shihemi në Gjyq” nisi me lot dhimbjeje e dëshpërimi, por tashmë janë shndërruar në gëzim e mirënjohje. Falë ndihmës së shumë njerëzve, gjithçka përfundon aty ku nisi, në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Veç ndihmës së pakursyer nga Eni...

Korrik 21, 2024
Ndihma e bamirëses çliron Denisën nga borxhi, kunata i jep paratë/ Premtimi i fundit pret realizimin

Ndihma e bamirëses çliron Denisën nga borxhi, kunata i jep paratë/ Premtimi i fundit pret realizimin

Denisa dhe Valentina ishin protagonistet e puntatës së 12 Qershorit 2022 në “Shihemi në Gjyq”. Asokohe nënë e bijë erdhën në studion e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan për një problem të madh: humbja e bashkëshortit të Denisës e kishte lënë këtë të fundit pa përkrahje dhe me dy fëmijë të sëmurë. Paratë e...

Korrik 21, 2024
Aty ku nisi gjithçka/ Me lot mirënjohjeje në sy, nënë e bijë rikthehen në “Shihemi në Gjyq”

Aty ku nisi gjithçka/ Me lot mirënjohjeje në sy, nënë e bijë rikthehen në “Shihemi në Gjyq”

Më 12 qershor 2022, “Shihemi në Gjyq” solli konfliktin dhe dhimbjen e Denisës dhe  nënës së saj, Valentinës. Denisa ndodhej në një gjendje të vështirë pas humbjes së të shoqit, djalit të sëmurë dhe vajzës, nuk kishte një shtëpi dhe kërkonte të strehohej në shtëpinë e nënës. Ka qenë një prej seancave më prekëse të...

Korrik 21, 2024
Erdhi në Shqipëri për dy javë, dashuria e mban për gjithnjë! Bjellorusia: Prindërit e mi s’donin…

Erdhi në Shqipëri për dy javë, dashuria e mban për gjithnjë! Bjellorusia: Prindërit e mi s’donin…

Dayra Daineka është një blogere 23-vjeçare nga Bjellorusia e cila në kohën e koronavirusit së bashku me dy mikeshat e saj vendosi që të kalonte dy javë pushime vere në Shqipëri. Sot ajo është një blogere, menaxhere e rrjeteve sociale dhe një mësuese për gjuhën shqipe për fëmijët e vegjël. Por nuk ishte vetëm mahnitja...

Korrik 19, 2024
Sherr mes ish-çiftit: U ndanë pasi i dhuroi biznesin, vajza shkon në gjyq me të dashurin e ri

Sherr mes ish-çiftit: U ndanë pasi i dhuroi biznesin, vajza shkon në gjyq me të dashurin e ri

Një çift në Vlorë ka pasur një debat të fortë në sallën e gjyqit. Sipas informacioneve të Albit për “Aldo Morning Show” në Tv Klan, djali i kishte dhuruar vajzës një biznes. Prej disa kohësh marrëdhënia nuk po shkonte mirë dhe më pas kishte ardhur ndarja. Në sallën e gjyqit, vajza është paraqitur me të...

Korrik 19, 2024
Nënë në moshën 18-vjeçare| Ana Naqe: Djalin e kam si shok. Ka një zë fantastik…

Nënë në moshën 18-vjeçare| Ana Naqe: Djalin e kam si shok. Ka një zë fantastik…

Është bërë nënë për herë të parë kur ka qenë në moshën 18-vjeçare. Sopranoja Ana Naqe tregon marrëdhënien me të birin dhe trashëgiminë që i ka lënë atij, zërin fantastik. “Është interesuar dhe në arte, por nuk do që të ndjekë kanto,” është shprehur Ana Naqe në emisionin “Rudina” teksa tregon se edhe i biri...

Korrik 18, 2024
“Do të jem Ema Bovari” sopranoja shqiptare pjesë e një kasti Hollywood-ian

“Do të jem Ema Bovari” sopranoja shqiptare pjesë e një kasti Hollywood-ian

Ka prekur teatrot më të mëdha botore, dhe ka bërë për vete shumë njerëz me zërin e saj të rrallë. Por duket se shkëlqimi i suksesit të sopranos shqiptare Ana Naqe nuk ka të ndalur. Në emisionin “Rudina” ajo tregon një projekt në të cilin ka marrë pjesë.   “E kisha ëndërr dhe kur ma...

Korrik 18, 2024