Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
Rudina
Klan Logo
E hënë - e shtunë 17:00

Një show argëtues dhe informativ nga Rudina Magjistari, që shoqëron çdo pasdite familjet shqiptare, si programi më i ndjekur në këtë fashë orar, me të ftuar të shumtë VIP, por dhe njerëz të thjeshtë me historitë e tyre personale.

Nga: Rudina Magjistari

Kategoria: Talk Show

Kohëzgjatja: 60 min

Viti: 2010

Rudina – Emisioni 24 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 24 Korrik 2024

Të ftuar : Iliriana Basha, kostumografe/skenografe/ aktiviste (Fem Fest), Elda Vela, drejtuese e shtëpisë botuese “Media Print”, Renaldo Salianji, Gazetar, Xhiliola Lamaj, Gazetare, Laura Xhaxhiu – Trajnere e Face yoga Burrat vs Gratë/ Cilët punojnë më shumë në ditët e sotme? Ritualet e mirëqenies dhe bukurisë/ Face Yoga gjatë stinës së verës 5 kombinime me lino,...

Rudina – Emisioni 23 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 23 Korrik 2024

I ftuar : Helidon Haliti, piktor Në botën e Helidon Halitit/ Intervista e rrallë me piktorin shqiptarë Si të nisni të pikturoni në akuarel? Helidon Halit zbulon “sekretet” Çfarë duhet të bëni për të qenë një piktor i mirë? Këshillat e Helidon Halitit /tvklan.al

Rudina – Emisioni 22 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 22 Korrik 2024

Të Ftuar: Sevim Arbana, Gazmend Ujkashi, Marsi Simo, Meri Shehu Bukuria, fat apo mëkat?/ Debati në studio me argumentet pro dhe kundër Premierë nga Athina në Tiranë/ “Amber Alert”, drama shqipe nga Odise Plaku Horoskopi, java 22-28 Korrik/ Meri Shehu jep yjet për shenjat /tvklan.al

Rudina – Emisioni 20 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 20 Korrik 2024

#Rudina, një program nga autorja dhe moderatorja #RudinaMagjistari, një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen. Përshëndetje të dashur miq, jemi sërish bashkë edhe në këto ditë të nxehta korriku. Si çdo të shtunë kemi përzgjedhur një temë interesante për ta diskutuar me...

Rudina – Emisioni 19 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 19 Korrik 2024

Të ftuar ; Darya Daineka, Elkjana Gjipali, Klemi Sinakolli Darya Daineka/ Historia e bjelloruses që u dashurua me Shqipërinë  Filmat e verës: Titujt që duhet t`i shihni patjetër këtë sezon Gatuajmë nëpër Shqipëri, Permet: Receta “zog me peta” /tvklan.al

Rudina – Emisioni 18 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 18 Korrik 2024

Të ftuar : Ana Naqe (Soprano), Marsida Duli (Nefrologe), Aurora Qazimi Ymeri (Regjisore) Ana Naqe: Sopranoja shqiptare, nga opera belge në skenat botërore 1 në 10 persona vuan nga veshkat/ simptomat dhe kujdesi që duhet të bëjmë “Muzikali Aladini”, një shfaqje e bukura nga artistët e vegjël të QKKF /tvklan.al

Rudina – Emisioni 17 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 17 Korrik 2024

Të ftuar: Dr.Meri Papajani, Dorian Meta, Greis Petrovic, Vasilika Tafa Gjumi, shëndeti dhe bukuria: Si lidhen me njëri-tjetrin dhe kujdesi që duhet të bëjmë Gatuajmë nëpër Shqipëri, Divjakë: Peshk në skarë “Hajdutja e Parfumeve”/ Romani që duhet ta lexoni patjetër këtë verë /tvklan.al

Rudina – Emisioni 16 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 16 Korrik 2024

Të ftuar: Diana Pushi, Keidi Pushi, Teuta Skrapari Nënë e bijë, Diana dhe Keidi Pushi: Hipnoza, ja kur përdoret dhe të mirat e saj Nga divorci tek rikthimi në muzikë, rrëfehet këngëtarja e jugut/ Teuta Skrapari: Jeta ime Teuta Skrapari- “Rrënjët e mëmëdheut”/ Publiku gati për valle /tvklan.al

Rudina – Emisioni 15 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 15 Korrik 2024

Të ftuar: Drino Kristo, Diana Çuli, Shkrimtare/Përkthyese, Meri Shehu 17-vjecari Drino Kristo, i vetmi shqiptar që luan me “Alpenhorn” Kryevepra botërore, “Portreti i Dorian Greit”: Përkthimi i ri në shqip nga Diana Çuli Horoskopi për 15-21 korrik/ Meri Shehu: Bricjapi e vetmja shenjë me 1 yll /tvklan.al

Rudina – Emisioni 12 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 12 Korrik 2024

Të ftuar: Jetmin Kanani (Jet), Elda Vela, Marian Saliaga Jet i “X Factor Albania”: Historia e jetës sime dhe dashuria për muzikën “Libraria e Teheranit”: Një rrëfim dashurie në kohën e grushtit të shtetit Hirra dhe vlerat e saj/ Përse duhet ta bëjmë pjesë të menusë sonë të pijeve

Rudina – Emisioni 11 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 11 Korrik 2024

Të ftuar: Juli Çenko, Mario Bregu, Skënder Brataj, Lyto Alliu “Zinxhiri i floririt”/ Një këngë e bukur dashurie nga Juli Çenko dhe Mario Bregu E apasionuar pas qëndistarisë, Juli Çenko sjell pajën e përgatitur nga duart e saj Juli Çenkon e njohim si një prej zërave të bukur nga Gjirokastra dhe emër shumë i dashur...

Rudina – Emisioni 10 Korrik 2024

Rudina – Emisioni 10 Korrik 2024

Të ftuar: Eglantina Troplini, Martin Llazani, Vera Vasia ,Flonia Vasia Gjollma ,Grejsi Rudi Kujdesi ndaj kafshëve shtëpiake gjatë stinës së nxehtë: Si t’i ndihmojmë katërputroshët? Edhe qentë përjetojnë stres/ Cilat janë shenjat dhe si të kujdesemi për ta? “Prek mëngjesin”: Një libër për fëmijë nga gjyshja, vajza dhe mbesa /tvklan.al

Rudina

Një show argëtues dhe informativ nga Rudina Magjistari, që shoqëron çdo pasdite familjet shqiptare, si programi më i ndjekur në këtë fashë orar, me të ftuar të shumtë VIP, por dhe njerëz të thjeshtë me historitë e tyre personale.

Nga: Rudina Magjistari

Kategoria: Talk Show

Kohëzgjatja: 60 min

Viti: 2010

TV KLAN
E hënë - e shtunë 17:00