Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kronikë

Pogradec: Djali dhunon babain, i ati e qëllon me çifte

Pogradec: Djali dhunon babain, i ati e qëllon me çifte

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Pogradec. Policia njofton se një baba ka qëlluar me çifte të birin duke e lënë të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Stropckë pasditen e sotme pas një konflikti familjar të çastit mes babait dhe djalit të tij. Uniformat blu bëjnë me dije se 47-vjeçari...

3 orë
Të shtëna me armë zjarri në Vaun e Dejës

Të shtëna me armë zjarri në Vaun e Dejës

Një konflikt për motive të dobëta mes disa personave ka degraduar deri në të shtëna me armë zjarri në ajër në Vaun e Dejës. Policia njofton se sherri ka ndodhur mes 32-vjeçarit me iniciale J.M. dhe disa personave të tjerë në fshatin Melgushë. 32-vjeçari është shoqëruar në Komisariat dhe po kryhen veprimet procedurale.    Grupi hetimor,...

6 orë
Gjykata e Posaçme lë në fuqi masat e sigurisë për 7 mjekët e Onkologjikut

Gjykata e Posaçme lë në fuqi masat e sigurisë për 7 mjekët e Onkologjikut

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 7 mjekët e Spitalit Onkologjik. Masat përkatëse: –Edmond Gashi, mjek onkolog në spitalin e Onkologjikut– “Arrest shtëpie” për “shpërdorim detyre” –Alketa Pere Ymeri, mjeke onkolog në spitalin e Onkologjikut – “Detyrim paraqitje” për “shpërdorim detyre” -Brikena Qirjazi, ish zv.drejtoreshë e QSUT – “Detyrim paraqitje”...

7 orë
SPAK dërgon sërish në gjyq Fatos Tushen

SPAK dërgon sërish në gjyq Fatos Tushen

Pak kohë pas mbylljes së hesapeve me drejtësinë që e dënoi për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera, ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe ka përfunduar sërish në gjyq. Këtë herë ish-kryebashkiaku do të përballet me akuzën e fshehjes së pasurisë dhe deklarimit të rremë të saj. Prokuroria e Posaçme thotë se hetimet e...

10 orë
Me telefon në vesh e të ‘kuruar’, mjekët e Onkologjikut shkojnë të qetë në Gjykatën e Posaçme

Me telefon në vesh e të ‘kuruar’, mjekët e Onkologjikut shkojnë të qetë në Gjykatën e Posaçme

Një e nga një, mjekët e specialistët e Spitalit Onkologjik mbërritën këtë të mërkurë në dyert e gjykatës. Dalin sërish për t’u njohur me masat e sigurisë, por këtë herë në Gjykatës së Posaçme, pasi Prokuroria e Tiranës shpalli moskompetencë dhe dosja në ngarkim të 7 të të akuzuarve i kaloi SPAK. E ndryshe nga...

Korrik 24, 2024
Deri në 45 mijë Dollarë për të shkuar në SHBA, SPAK zbulon grupin kriminal: Si funksiononte skema

Deri në 45 mijë Dollarë për të shkuar në SHBA, SPAK zbulon grupin kriminal: Si funksiononte skema

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në arrest me burg 1 person ndërsa 4 të tjerë në arrest shtëpie pas hetimeve në lidhje me një grup kriminal që organizonte kalimin e paligjshëm të kufirit me destinacion përfundimtar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SPAK njoftoi këtë të mërkurë se ka provuar...

Korrik 24, 2024
“Mami më preu rrugën, do mbytem”, flet nëna e 16 vjeçares në Maliq: Vinin me motor…

“Mami më preu rrugën, do mbytem”, flet nëna e 16 vjeçares në Maliq: Vinin me motor…

Maliq – Nëna e 16 vjeçares e cila është abuzuar seksualisht prej muajsh ka deklaruar se autorët e kanë kërcënuar të miturën. Në një prononcim për gazetarët, ajo shprehet se vajza ka menduar dhe t’i japë fund jetës. “Më tha vajza që do mbytem, pse do mbytesh ti?! Çfarë bëre ti që të mbytesh?!” Më...

Korrik 24, 2024
Abuzuan seksualisht me 16 vjeçaren, pranga dy burrave në Maliq

Abuzuan seksualisht me 16 vjeçaren, pranga dy burrave në Maliq

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë në Maliq, pasi prej muajsh kanë abuzuar seksualisht me një 16 vjeçare. Bëhet fjalë për 41 vjeçarin Selam Hyka dhe 26 vjeçarin Marsel Baçi. Ata akuzohen për “marrëdhënie seksuale me të mitur” dhe “shfrytëzim prostitucioni”. Siç thotë policia, ka qenë vajza që ka pranuar pranë uniformave blu...

Korrik 24, 2024
Kamëz: 8 vjeçari bie nga kati i dytë i banesës, ndërron jetë në spital

Kamëz: 8 vjeçari bie nga kati i dytë i banesës, ndërron jetë në spital

Një 8 vjeçar ka rënë nga kati i dytë i banesës së tij në Kamëz. Fatkeqësisht, siç bën me dije policia, i mituri ka ndërruar jetë në spital. “Më datë 23.07.2024, rreth orës 22:30, në Bathore, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga lartësia e katit të dytë e banesës, një i mitur i moshës 8...

Korrik 24, 2024
U rrëzua nga motori në Lezhë, humb jetën drejtuesi i mjetit

U rrëzua nga motori në Lezhë, humb jetën drejtuesi i mjetit

82-vjeçari me iniciale H.C. sapo ka dalë nga dera e oborrit të banesës me motor është rrëzuar dhe për pasojë ka humbur jetën në spital. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në segmentin Mumarras-Laç. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e saktë të shkakut të humbjes së...

Korrik 23, 2024