Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lajme nga edicionet

Firmoset granti me Katarin për sheshin fundor të Bulevardit të Ri, Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës

Firmoset granti me Katarin për sheshin fundor të Bulevardit të Ri, Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën marrëveshjen për grantin 11 milionë Euro, për realizimin e sheshit fundor të Bulevardi i Ri. Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe drejtori i Fondit për Zhvillim i Katarit, Sultan Ahmad Al Asseri. Veliaj tha se Bulevardi i Ri do jetë arteria e re...

in 9 minutes
Rrugë e re në Sheqishtë, Bankers Petroleum investon 96 mijë USD për ndërtimin e rrugës

Rrugë e re në Sheqishtë, Bankers Petroleum investon 96 mijë USD për ndërtimin e rrugës

Shumë shpejt banorët  e Sheqishtës do të kenë një rrugë me standarde, që lidh zonën e tyre me Patosin. Kompania “Bankers Petroleum Albania” tashmë ka nisur investimin e radhës për të përmirësuar jetesën në këtë komunitet me rindërtimin e rrugëve “Shën Trifoni” dhe “Shën Sotiri”. I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Patosit, CEO i...

2 orë
Kievi zbut qëndrimin për paqen me Moskën

Kievi zbut qëndrimin për paqen me Moskën

Kievi dhe Moska japin për të parën herë në më shumë se dy vite luftë, shenja të uljes së tensioneve. Pas një takimi me dyer të mbyllura që zgjati tre orë me ministrin e Jashtëm të Kinës, Uan Ji në Pekin, kryediplomati ukrainas Dimitro Kuleba ka shprehur gatishmërinë për t’u ulur në bisedime paqeje me...

2 orë
GJKKO lë në fuqi masat për mjekët e Onkologjikut

GJKKO lë në fuqi masat për mjekët e Onkologjikut

Njëri pas tjetrit, mjekët e Onkologjikut dhe të hetuarit e tjerë në këtë dosje, dolën jo të qetë nga Gjykata e Posaçme, teksa kjo e fundit kishte konfirmuar masat e sigurisë. Mjeku Edmond Gashi, i konsideruar nga prokuroria si në krye të skemës së dërgimit të pacientëve të diagnostikuar me tumore ne spitalin privat do...

3 orë
PS-PD bien dakord për Kodin, i hapet rrugë votës së diasporës

PS-PD bien dakord për Kodin, i hapet rrugë votës së diasporës

Socialistët dhe demokratët arrijnë konsensus për ndryshimet e Kodit Zgjedhor, duke i hapur rrugë votimit të diasporës. Drafti i përbashkët u paraqit pasditen e së mërkurës për diskutim në Komisionin parlamentar të Ligjeve. Në projektligjin e siguruar nga Tv KLAN, përcaktohet se i gjithë procesi do të realizohet nga ana e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve,...

3 orë
Plazhi i Kallmit, “perla e fshehur” në Durrës

Plazhi i Kallmit, “perla e fshehur” në Durrës

Plazhi i Kallmit, një perlë e fshehur vetëm 4 kilometra larg qytetit të Durrësit, vitet e fundit po josh shumë pushues të huaj dhe vendas. “Ndryshe nga shumë plazhe të tjera në afërsi, plazhi i Kallmit ruan natyrën e bukur dhe pastërtinë, duke ofruar një ambient relaksues për vizitorët”. Gjiret e shumta që e rrethojnë...

3 orë
45 mijë USD për në SHBA, SPAK godet grupin

45 mijë USD për në SHBA, SPAK godet grupin

Përmes shteteve Shqipëri, Itali, Spanjë, Meksikë, një grup kriminal i përbërë nga disa shqiptarë mundësonin kalimin e paligjshëm të shtetasve shqiptare drejt tokës së premtuar, SHBA-ve. Ky është konkluzioni i hetimit të SPAK i nisur në vitin 2023 që u finalizua me 5 masa sigurimi, 1 “Arrest në burg” dhe 4 të tjera në “Arrest...

5 orë
Celibashi: KQZ, gati për votën e diasporës

Celibashi: KQZ, gati për votën e diasporës

Teksa palët politike pritet të finalizojnë me votën e tyre në seancën plenare të së premtes amendimet në Kodin Elektoral për votën e diasporës, Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi garantoi se institucioni i drejtuar prej tij e ka gati infrastrukturën për këtë proces. “KQZ e ka ndërtuar strukturën administrative brenda tij që ka përgjegjësi...

5 orë
Netanyahu pritet me protesta edhe në Uashington

Netanyahu pritet me protesta edhe në Uashington

Ashtu si në vendin e tij, Benjamin Netanjahun e ndoqën protestat edhe në Uashington. Dhjetëra protestues u bënë pjesë e tubimit nën moton “Jo në emrin tim”. Tubimi i zhvilluar para dhe brenda ndërtesës së kongresit u organizua nga grupimi hebre “Zëri për paqen” që kundërshton luftën izraelite në Rripin e Gazës, ku viktimat mes...

5 orë
Kurti kritika prokurorisë: Nuk ka ende akuzë për Banjskën

Kurti kritika prokurorisë: Nuk ka ende akuzë për Banjskën

Pronat e konfiskuara në veri të Milan Radoiçiçit, përgjegjësi për sulmin paramilitar serb në Banjskë të Zveçanit në shtator të vitit të kaluar do t’i jepen në shfrytëzim Policisë së Kosovës, ka vendosur qeveria me një ndryshim të një udhëzimi administrativ. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka hedhur kritika ndaj Prokurorinë Speciale në Kosovë që...

6 orë