Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lajmet e fundit

UEFA/ 30 mijë Euro gjobë për Shqipërinë, por me kusht

UEFA/ 30 mijë Euro gjobë për Shqipërinë, por me kusht

1 muaj pasi ka luajtur ndeshjen e fundit të saj në Europian, Shqipëria është ndëshkuar nga UEFA. Komisioni i Etikës dhe Disiplinës e gjobiti me 30 mijë Euro për koret raciste të tifozëve shqiptare në takimet me Kroacinë dhe Spanjën. Ndëshkimi parashikon edhe ndalimin e spektatorëve shqiptarë për 1 ndeshje jashtë. Por ky vendim do...

in 2 hours
Paris 2024 | Bajamet prishin planet e Jannik Sinner

Paris 2024 | Bajamet prishin planet e Jannik Sinner

Parashikohej të ishte fitues i medaljes së artë olimpike, por ëndrra u ndërpre në mes. Jannik Sinner nuk do të marrë pjesë në Olimpiadën e Parisit. Numri 1 i Botës ka vendosur të tërhiqet nga kompeticioni për shkak të komplikacioneve shëndetësore. Përmes një statusi në rrjetet sociale, tenisti italian ka njoftuar se temperatura e lartë...

in 2 hours
Te United priten shitje të mëdha

Te United priten shitje të mëdha

Manchester United po mendon që të shesë shtatë futbollistë në këtë merkato vere, për të grumbulluar më shumë të ardhura, që do t’i japin mundësi klubit të bëjë të tjera blerje. Skuadra e Erik ten Hag ka shpenzuar deri më tani 88 milionë paund, ndërsa ka firmosur me Joshua Zirkzee dhe Leny Yoro. Por blerjet...

in an hour
Episod i çuditshëm në Olimpiadë!/ Arbitri anulon golin me VAR 90 minuta pas përfundimit të ndeshjes

Episod i çuditshëm në Olimpiadë!/ Arbitri anulon golin me VAR 90 minuta pas përfundimit të ndeshjes

Olimpiada e Parisit ka dhuruar situatën më të çuditshme në historinë e futbollit. Gjithçka e ndodhur në Saint-Ettienne, me 90 minutëshin mes Argjentinës dhe Marokut që përfundoi në barazim 2-2. Skuadra amerikano-latine shënoi golin që vendosi ekuilibrat në minutën e 105, por barazimi i diskutueshëm shkaktoi kaos. Goli u akordua i saktë nga arbitri, por Maroku pretendoi...

in an hour
Alen Sherri zyrtarisht i Cagliari

Alen Sherri zyrtarisht i Cagliari

Kolonia e futbollistëve të kombëtares shqiptare në Serie A sa vjen e shtohet. Marrëveshja mes Federatës sonë dhe asaj italiane duke i cilësuar lojtarët tanë si jo-ekstrakomunitar ka marrë edhe jetë. Alen Sherri është transferimi i parë në elitën e futbollit përtej Adriatikut. Portieri kuqezi ka firmosur me Kaljarin që ka bërë edhe zyrtarizimin e...

in an hour
Telenovela ‘Broja-Milan’ me episode të reja

Telenovela ‘Broja-Milan’ me episode të reja

E ardhmja e Armando Brojës po rikthehet në një telenovelë të vërtetë në këtë merkato vere. Sipas asaj që raportohet në mediat italiane, Milan ka rindezur interesin për 22-vjeçarin. Kuqezinjtë kanë kontaktuar me Chelsea për të kuptuar mundësinë e një marrëveshje të mundshme. Skuadra italiane ishte tërhequr pasi Broja ishte shumë pranë kalimit te Evertoni,...

in 40 minutes
Real kalon 1 mld Euro arkëtime

Real kalon 1 mld Euro arkëtime

Real Madrid arriti një rezultat rekord absolut në botë. Kësaj here nuk ka qenë në fushën e lojës, por në bilanc. Klubi kampion i Europës në fuqi kaloi shifrën e 1 miliard Eurove arkëtime gjatë sezonit 2023-2024, ose më saktë 1 miliard e 73 milion. Ishin vetë madrilenët që e bënë të ditur këtë shifër...

in 29 minutes
Sheshi fundor i Bulevardit të Ri/ Firmoset granti prej 11 mln Eurosh me Katarin

Sheshi fundor i Bulevardit të Ri/ Firmoset granti prej 11 mln Eurosh me Katarin

11 milion Euro do të dhurohen nga qeveria e Katarit për realizimin e sheshit fundor te Bulevardi i Ri në Tiranë. Marrëveshja e grantit u firmos këtë të mërkurë nga Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit. Kryebashkiaku Veliaj thotë se ky shesh që do t’i mbetet kryeqytetit për qindra vite shërben edhe...

in 12 minutes
Drejtori i FBI-së: Autori i sulmit ndaj Trump kishte kërkuar informacione mbi vrasjen e Kenedit në internet

Drejtori i FBI-së: Autori i sulmit ndaj Trump kishte kërkuar informacione mbi vrasjen e Kenedit në internet

“Autori i atentatit ndaj ish-Presidentit, Donald Trump besohet të ketë kërkuar në internet një javë para sulmit të dhëna mbi vrasjen e presidentit amerikan John Kennedy”, tha gjatë dëshmisë së tij të mërkurën drejtori i FBI-së, Christopher Wray. Por drejtori Wray shtoi se ndonëse atentatori kishte treguar interesim të shtuar rreth figurave publike, ai nuk...

8 min
Sylvinho i lumtur për rinovimin e kontratës me Kombëtaren: Koha për sfida të reja

Sylvinho i lumtur për rinovimin e kontratës me Kombëtaren: Koha për sfida të reja

Sylvinho ka reaguar lidhur me rinovimin e kontratës si trajner i Kombëtares Shqiptare deri në Dhjetorin e vitit 2025. Përmes një postimi në “Instagram”, Sylvinho thotë se është i lumtur për rinovimin e kontratës dhe stafit teknik teksa shton se është vazhdim i punës që nisi 1 vit e 7 muaj më parë me synimin...

31 min