Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kryesore Euro 2024

Euro 2024, rekord spektatorësh

Euro 2024, rekord spektatorësh

Euro 2024 është më i ndjekuri në historinë e kampionateve. 2 milionë e 670 mijë spektatorë e ndoqën atë në stadiumet gjermane ku u zhvillua nga 14 qershori deri më 14 korrik. Ky turne kaloi atë të 2016 që mbante rekordin deri më tani. Në të dy ka marrë pjesë Kombëtarja Shqiptare ku tifozeria kuqezi...

Korrik 23, 2024
Prekja me dorë nga Cucurella, Kroos: Gabova që i besova, Taylor e dinte që në VAR do e jepte penallti

Prekja me dorë nga Cucurella, Kroos: Gabova që i besova, Taylor e dinte që në VAR do e jepte penallti

Toni Kroos, është rikthyer të flasë për rastin më të diskutueshëm të Europianit, prekjen me dorë të mbrojtësit spanjoll, Marc Cucurella, në çerekfinalen ndaj Gjermanisë. Kroos, deklaroi se kishte gabuar që i besoi arbitrit kur ishte në fushë. Mesfushori gjerman deklaroi se arbitri Taylor e dinte që po të shkonte në VAR, do të jepej...

Korrik 18, 2024
Armand Duka: Kroaci-Shqipëri, peng që nuk fituam

Armand Duka: Kroaci-Shqipëri, peng që nuk fituam

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, thotë se Kroaci-Shqipëri ishte nga ato ndeshje që mbetet peng që nuk fituam. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij, kreu i futbollit referuar vlerësimit të UEFA-s, që e zgjodhi sfidën si një nga më të bukurat e Euro 2024, shkruan se ishte një duel shumë emocionues....

Korrik 18, 2024
Shqipëria nuk ndryshon në renditjen e FIFA-s, Spanja fiton pesë pozicione

Shqipëria nuk ndryshon në renditjen e FIFA-s, Spanja fiton pesë pozicione

FIFA ka publikuar përditësimin e renditjes së përgjithshme të kombëtareve, pas përfundimit të Europianit dhe Kupës së Amerikës. Shqipëria nuk ka ndryshuar asnjë pozicion, teksa mbetet në vendin e 66-të, aty ku ishte edhe para Euro 2024. Dy humbje dhe një barazim, kanë bërë që kuqezinjtë të mos lëvizin asnjë vend. Në vendin e parë,...

Korrik 18, 2024
Kroaci-Shqipëri përzgjidhet nga UEFA ndër 10 ndeshjet më të mira të Euro 2024

Kroaci-Shqipëri përzgjidhet nga UEFA ndër 10 ndeshjet më të mira të Euro 2024

UEFA ka përzgjedhur të mërkurën 10 ndeshjet me interesante, sipas saj, në Euro 2024. Ndër këto ndeshje është dhe sfida e grupit B, ajo mes Kroacisë dhe Shqipërisë që përfundoi 2 me 2. Sipas UEFA-s këto ndeshje kanë pasur një intensitet të lartë loje, raste, spektakle, përmbysje rezultati, gola të bukur të shënuar në “frymën...

Korrik 17, 2024
I dha trofeun Spanjës, Oyarzabal cilësohet si tradhtar në vendlindjen e tij

I dha trofeun Spanjës, Oyarzabal cilësohet si tradhtar në vendlindjen e tij

Mikel Oyarzabal, për shumë spanjollë mund të quhet si hero, pasi shënoi golin e fitores në finalen e Europianit ndaj Anglisë. Megjithatë, në vendlindjen e tij, ai cilësohet si një tradhtar. Sulmuesi ka lindur në qytetin e vogël Elorri, që ndodhet në pjesën lindore të rajonit bask, i cili ka rreth 7 mijë banorë. Në...

Korrik 17, 2024
Thirrjet gjatë festimeve, Spanja rrezikon dënimin nga UEFA

Thirrjet gjatë festimeve, Spanja rrezikon dënimin nga UEFA

Spanja rrezikon të dënohet nga UEFA, për shkak të thirrjeve të disa lojtarëve në festimet e trofeut të Europianit në Madrid. Para tifozëve të shumtë që kishin mbushur sheshin për të festuar, Morata dhe Rodri kënduan në kor: “Gjibraltari është spanjoll”, refren që u vazhdua më pas edhe nga tifozët. Gjibraltari është një territor britanik...

Korrik 16, 2024
Euro 2024 | Goli i Yamal ndaj Francës shpallet zyrtarisht “Goli i Turneut”

Euro 2024 | Goli i Yamal ndaj Francës shpallet zyrtarisht “Goli i Turneut”

Lamine Yamal regjistroi disa rekorde ndërsa Spanja u shpall kampionia e Euro 2024 këtë verë. Adoleshenti i Barcelonës u bë golashënuesi më i ri në historinë e turnet dhe u fitoi çmimin “Lojtari i Ri” i europianit. 17-vjeçari tani mund të shtojë një tjetër arritje në koleksionin e tij tashmë në “lulëzim”, pasi goli i...

Korrik 16, 2024
Armand Duka: Euro 2024, më i mirë se Botërori. Shqipëria ka një fenomen në ekip

Armand Duka: Euro 2024, më i mirë se Botërori. Shqipëria ka një fenomen në ekip

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, e cilësoi Euro 2024, si më të mirin të realizuar ndonjëherë. Në intervistën e dhënë për “TRT”, Duka deklaroi se Europiani i këtij viti, ishte më i mirë edhe se Botërori. Sipas tij, nuk kishte dallime mes ekipeve kombëtare dhe çdo kush kishte shpresën për të vazhduar...

Korrik 16, 2024
Euro 2024 | UEFA publikon formcionin më të mirë

Euro 2024 | UEFA publikon formcionin më të mirë

Pas përfundimit të EURO 2024 të dielën, shumë media zgjodhën ekipin e turneut. Por ndoshta 11-ja më e mirë e pritur me padurim ishte ajo zyrtare e përzgjedhur nga paneli teknik i UEFA-s dhe që sapo u publikua.Në mënyrë të parashikueshme, 11-ta dominohet nga Spanja kampione, me Marc Cucurella, Rodri, Fábian Ruiz, Dani Olmo, Nico...

Korrik 16, 2024