Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kombëtarja Euro 2024

Kroaci-Shqipëri e preferuara e tifozëve europianë

Kroaci-Shqipëri e preferuara e tifozëve europianë

Sfida në fazën e grupeve Kroaci-Shqipëri ka marrë më shumë vota në sondazhin e tifozëve europianë për përballjen më të bukur të Euro 2024. Ndeshja ka marrë 59% të votave ndërsa UEFA ka veçuar 10 sfida nga ku tifozët mund të përzgjedhin në faqen zyrtare. Sfida vlerësohet në bazë të lojës së bukur, golave, intensitetit...

Korrik 19, 2024
“Mbaroi muaji i mjaltit”, Peço flet për ndeshjet e Shqipërisë në Ligën e Kombeve

“Mbaroi muaji i mjaltit”, Peço flet për ndeshjet e Shqipërisë në Ligën e Kombeve

Europiani mbaroi, e tashmë vijnë ndeshjet e tjera. Kombëtarja shqiptare do të luajë nga Shtatori ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kombeve ku është në një grup me Ukrainën, Çekinë dhe Gjeorgjinë. Arjan Peço tha gjatë emisionin “Kampionët” në Tv Klan se e konsideron grupin si grackë dhe ndeshjet shumë të vështira. “Mendoj që pritshmëritë...

Korrik 15, 2024
“Super goli i Laçit, momenti më kulminant i kuqezinjve në Euro 2024”

“Super goli i Laçit, momenti më kulminant i kuqezinjve në Euro 2024”

Momentet më emocionuese për të gjithë ne gjatë këtij Kampionati Europian, kanë qenë padyshim ndeshjet ku ka luajtur Shqipëria. Por cilin do veçonte analisti Arjan Peço? Arjan Peço: Goli i Laçit! Ka qenë një gjë shumë e bukur në një ndeshje të vështirë, me Kroacinë. Një aksion shumë i bukur, një kros perfekt i Asanit....

Korrik 15, 2024
“Çdo pësim e ka një mësim”, Çaushi: Mezi pres të shikoj në Shtator kombëtaren

“Çdo pësim e ka një mësim”, Çaushi: Mezi pres të shikoj në Shtator kombëtaren

Nëse ka diçka që e ka marrë malli, për Kastriot Çaushin ajo është që të shohë sërish kombëtaren duke luajtur. Ai tha se mezi pret që t’i shohë kuqezinjtë të luajnë në Shtator dhe shpreson që lojtarët të kenë mësuar nga gabimet në ndeshjet e Euro 2024. “Ky event mbaroi dhe më duket se të...

Korrik 15, 2024
Rinovon apo jo Silvinjo? Ilir Shulku e zbulon në “Kampionët”

Rinovon apo jo Silvinjo? Ilir Shulku e zbulon në “Kampionët”

Sekretari i Përgjithshëm në FSHF, Ilir Shulku, zbuloi në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, se trajneri Silvinjo do të rinovojë kontratën. Tekniku brazilian do të vazhdojë në stolin e Shqipërisë, ndërsa sipas Shulkut, firma është vetëm çështje ditësh. “Besoj që do të ketë rinovim me trajnerin Silvinjo. Së shpejti. Kontrata i është vënë në dispozicion...

Korrik 11, 2024
Sylvinho në prag të rinovimit të kontratës

Sylvinho në prag të rinovimit të kontratës

Sylvinho është shumë pranë rinovimit me Kombëtaren Shqiptare të Futbollit. Tv Klan mëson se së shpejti do të nënshkruhet edhe kontrata e re mes federatës dhe trajnerit. Akordi vjen si përfundim i bisedimeve mes palëve që prej mbylljes së Europianit për Shqipërinë. Në një komunikim, tekniku Brazilian pranon se çdo gjë po shkon në drejtimin...

Korrik 9, 2024
Berberi i kombëtares tregon 2 lojtarët më ‘sqimatarë’, Çaushi: Më ‘psikopati’ është…

Berberi i kombëtares tregon 2 lojtarët më ‘sqimatarë’, Çaushi: Më ‘psikopati’ është…

Erti Biturku, berberi i djemve të kombëtares zbuloi në “Kampionët” në Tv Klan dy djemtë që kujdesen më shumë për pamjen: Taulant Seferi dhe Elseid Hysaj. Por me ndërhyrjen e Çaushit, rezulton se qenka dikush tjetër që mund t’i konkurrojë të gjithë së bashku. Çaushi tregon se ai dhe Alban Xhihani frekuentojnë të njëjtin berber,...

Korrik 8, 2024
“Vdiqa njëherë dhe erdha prapë”, Gjasula tregon ndjesitë pas autogolit në ndeshjen me Kroacinë

“Vdiqa njëherë dhe erdha prapë”, Gjasula tregon ndjesitë pas autogolit në ndeshjen me Kroacinë

Klaus Gjasula padyshim që krenoi të gjithë shqiptarët me golin e tij në limit të kohës që solli barazimin me Kroacinë. I ftuar në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, Gjasula tregoi emocionet e kësaj ndeshje ku mes të tjerash tregoi edhe se si u ndje në momentin e autogolit. “Vdiqa njëherë dhe pastaj erdha prapë”,...

Korrik 8, 2024
Tatuazhi i Jurgen Gjasulës tërheq vëmendjen e Kastriot Çaushit, zbulohet dedikimi pas tij

Tatuazhi i Jurgen Gjasulës tërheq vëmendjen e Kastriot Çaushit, zbulohet dedikimi pas tij

Pyetja e Kastriot Çaushit për vëllezërit Gjasula në spektaklin “Kampionët” në Tv Klan iu drejtua Jurgenit. I ulur pranë tij, Çaushi pikasi tatuazhin e veçantë të djalit të madh të familjes që i tërhoqi vëmendjen. Duke treguar krahun, Jurgeni zbuloi dy portretet e veçanta dhe i shoqëroi me një batutë. Kastriot Çaushi: Ka një tatuazh...

Korrik 8, 2024
“Të gjitha femrat mbanin bluzën Jurgen Gjasulës, presidenti telefononte Bushin për…”

“Të gjitha femrat mbanin bluzën Jurgen Gjasulës, presidenti telefononte Bushin për…”

Menaxheri Sokol Haxhia, ka treguar një episod të veçantë, për ish-futbollistin Jurgen Gjasula, gjatë kohës që ai ishte pjesë e Litex Lovech, në Bullgari. Në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, Haxhia deklaroi se në një ndeshje, e gjithë tribuna ishte nga tifozë femra, të cilat mbanin fanellën e Gjasulës. Sipas tij, edhe presidenti i klubit,...

Korrik 8, 2024