Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
Dance Albania
Klan Logo
2022-2023

Talent show me 10 Yje VIP shqiptarë. Garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri…

Nga: Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka

Kategoria: Dance Show

Kohëzgjatja: 90 min

Viti: 2014

Dance Albania-Një natë feste/Vallëzim, këngë, humor, urime speciale nga personazhet e familjet e tyre!

Dance Albania-Një natë feste/Vallëzim, këngë, humor, urime speciale nga personazhet e familjet e tyre!

#DanceAlbania Talent show me 10 Yje VIP Shqiptare: garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu në #TvKlan.

Finalja shpërthyese e “Dance Albania”, mes surprizave dhe votimit të publikut Adelina shpallet Fituese

Finalja shpërthyese e “Dance Albania”, mes surprizave dhe votimit të publikut Adelina shpallet Fituese

Ka nisur tashmë finalja e spektaklit të vallëzimit “Dance Albania”  në Tv Klan. Tre finalistet Adelina Tahiri, Cindy Marina dhe Melisa Lleshi ndodhen nën ethet e garës, e cila tashmë është në kulmin e saj. Secila prej tyre ka arsyen e saj pse mendon që duhet të marrë në shtëpi trofeun e fitueses. Cindy Marina: Ndihem...

Nata gjysmëfinale e “Dance Albania”: Emily vallëzon me Ilir Shaqirin, vals dashurie mes Ermalit e Amit…

Nata gjysmëfinale e “Dance Albania”: Emily vallëzon me Ilir Shaqirin, vals dashurie mes Ermalit e Amit…

Nata gjysmëfinale e “Dance Albania” në Tv Klan nisi me dy mesazhe nga Alketa Vejsiu. Dy ndjekëstë saj, një vajzë nga një fshat i largët i veriut të Shqipërisë dhe një person në burg, i cili i ka dërguar letër, u  publikuan gjatë spektaklit. Performanca  e parë, ajo e Adelina Tahirit, u parapri nga një...

Speciale! Fituesit e edicioneve të shkuara kërcejnë me gjysmëfinalistët e Dance Albania

Speciale! Fituesit e edicioneve të shkuara kërcejnë me gjysmëfinalistët e Dance Albania

#DanceAlbania Talent show me 10 Yje VIP Shqiptare: garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu në #TvKlan. Adelina Tahiri “rrëmben” kupën në “Dance Albania”, mbrëmja mbyllet pa eliminime “Dance Albania” në Tv Klan dhuroi një spektakël të paharrueshëm në...

Nata e 12-të e “Dance Albania”: Adelina Tahiri ndan videon e propozimit, Klaudia Pepa kërcen me xhubletë…

Nata e 12-të e “Dance Albania”: Adelina Tahiri ndan videon e propozimit, Klaudia Pepa kërcen me xhubletë…

Mbrëmja e 12-të e spektaklit “Dance Albania” në Tv Klan nisi me një lajmërim shumë të rëndësishëm. Programi “Në kurthin e Piter Pan” rikthehet për një tjetër sezon dhe audicionet nisin në datat 9 dhe 10 Dhjetor, ora 10:00 pranë Tv Klan. Performanca e parë e mbrëmjes erdhi nga fituesja e puntatës së kaluar, Adelina...

Dance Albania – Nata festive e Pavarësisë, me muzikë moderne shqiptare dhe pa eliminime

Dance Albania – Nata festive e Pavarësisë, me muzikë moderne shqiptare dhe pa eliminime

#DanceAlbania Talent show me 10 Yje VIP Shqiptare: garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu në #TvKlan. Adelina Tahiri fiton kupën e mbrëmjes, nuk ka të eliminuar në Dance Albania Adelina Tahiri fitoi kupën e mbrëmjes së puntatës së...

Nata e 10-të e “Dance Albania”: Largohet Arbnora Ademaj, Adelina Tahiri ndan rrëfime të forta

Nata e 10-të e “Dance Albania”: Largohet Arbnora Ademaj, Adelina Tahiri ndan rrëfime të forta

Tematika e performancave të natës së dhjetë të spektaklit “Dance Albania” në Tv Klan ishin kërcimet nga filmat më të famshëm musical. Gjithçka nisi me energjinë e jurisë ku Ermal Mamaqi rezultoi “mjeshtër” në “twist” teksa dha edhe lajmin se libri i tij “Në garë me veten” ishte ndër më të shiturit në panair. Cindy...

Dance Albania – Visjani kundër të gjithëve, debate të forta me jurinë!

Dance Albania – Visjani kundër të gjithëve, debate të forta me jurinë!

#DanceAlbania Talent show me 10 Yje VIP Shqiptare: garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu në #TvKlan. Cindy Marina “rrëmben” kupën e tretë në “Dance Albania”, Visjani largohet duke kërcyer   Cindy Marina dhe Dioni rrëmbyen sërish kupën e...

Nata 8 e “Dance Albania”: Anita largohet me fitore, Melisës i “kërkojnë” llogari. Ilir Shaqiri në spektaklin ndërkombëtar?

Nata 8 e “Dance Albania”: Anita largohet me fitore, Melisës i “kërkojnë” llogari. Ilir Shaqiri në spektaklin ndërkombëtar?

Nata e tetë e “Dance Albania” në Tv Klan solli në pistën e vallëzimit ritmet e bukura të këngëve hit shqiptare, meloditë rinore që “çmendin” brezin e ri në klubet e natës. Libri i Ermal Mamaqit, “Në garë me veten” kryesoi edhe batutat mes tij e Alketa Vejsiut, të cilët ndajnë shumë të përbashkëta si...

Nata 7 e “Dance Albania”: Festë Hallouini, konkurrentët “tmerrojnë” jurinë, Mamaqi ‘thumbon’ Melisën…

Nata 7 e “Dance Albania”: Festë Hallouini, konkurrentët “tmerrojnë” jurinë, Mamaqi ‘thumbon’ Melisën…

Mbrëmja e 7 e spektaklit “Dance Albania” në Tv Klan, e cila përkoi me 31 Tetorin, vigjiljen e Hallouinit, i veshi konkurrentët me kostume të frikshme. Jo vetëm konkurrentët, por edhe moderatorja Alketa Vejsiu dhe anëtarët e jurisë Klaudia Pepa e Ermal Mamaqi iu bashkuan paradës së “tmerrit”. I vetmi që zgjodhi të mos maskohej...

Nata 6 e “Dance Albania”: Lotët e Anita Haradinaj pasohen nga puthja me Ramushin, Arbnora i “shmanget” martesës…

Nata 6 e “Dance Albania”: Lotët e Anita Haradinaj pasohen nga puthja me Ramushin, Arbnora i “shmanget” martesës…

Mbrëmja e gjashtë e spektaklit të vallëzimit “Dance Albania” në Tv Klan, u çel me hyrjen e dy konkurrentëve të rinj. Pas eleminimit të Arta Nitajt javën e kaluar, garës iu bashkuan Visjan Ukcenaj dhe Melisa. Visjani ishte i pari që zbriti në pistë duke hapur siparin e performancave dhe të batutave. Përgjatë mbrëmjes, aktori...

Nata 5 e “Dance Albania: Skualifikohet Arta Nitaj, Anita Haradinaj “ndiqet nga qejfi” në Instagram…

Nata 5 e “Dance Albania: Skualifikohet Arta Nitaj, Anita Haradinaj “ndiqet nga qejfi” në Instagram…

Nata e pestë e “Dance Albania” në Tv Klan nisi me batuta të zhurmshme e gazmore mes jurisë e konkurrentëve. Përveç performancave elektrizuese, nuk munguan as momentet kyçe. Ermal Mamaqi iu “qep” pas veshjeve të konkurrentëve. I pari që provoi “ngacmimet” e komedianit ishte Meridian Ramçaj, teksa Andi Lila mori propozimin për t’u zhveshur ndërsa...

  • Dance Albania
  • Profil
  • Galeria
  • Lajme

Dance Albania

Talent show me 10 Yje VIP shqiptarë. Garë, emocione, kërcime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenalinë. Formati më i famshëm i kërcimit në Shqipëri…

Nga: Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka

Kategoria: Dance Show

Kohëzgjatja: 90 min

Viti: 2014

TV KLAN
2022-2023